دوازدهمین کارگاه "رایگان" برنامه ریزی عصبی کلامی ( مقدماتی NLP)

 • دوازدهمین کارگاه
 • مکان
  شیراز - دفتر مرکزی موسسه جوان

  سانس ها:
  1397/04/0716 تا 18
  1397/04/0718 تا 20
  1397/04/0816 تا 18
  1397/04/0818 تا 20

ان ال پی چیست؟

ان ال پی جدید ترین علم ایجاد تغییر در رفتار شناخته می شود و تاکید آن بر برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه است.97% از رفتارهای ما را بخشی از ذهن ما که ضمیرناخودآگاه نام دارد برنامه ریزی می کند. این مرکز از زمان سه ماهگی که در رحم مادر قرار داشتیم به منظور امنیت و رفاه ما فعال شد و هر اطلاعاتی که از طریق پنج حواس دریافت کرده ایم ، ذخیره کرده و در مجموع باورها، تجربیات و یادگیری هایی که در آن ثبت می شود را تبدیل به فیلترهایی قوی می کند که در زمان حال و آینده وقتی اتفاقی می افتد اطلاعات جدید را از فیلتر قدیمی رد میکند و باعث میشود عکس العمل خاصی نشان بدهیم. شاید برایتان اتفاق افتاده باشد که یک خاطره منفی بارها در ذهنتان تکرار شود و هر بار که بخواهید کار جدیدی را انجام دهید ، حسی درونی مانع شود و ... که همه به برنامه ریزی های ذهنی ما برمیگردد.هدف ان ال پی برنامه ریزی مجدد ذهن است با تاثیر بر باورها وتغییر آنها، واکنش ها و عکس العمل های جدید . رفتارها و عادت های مثبت را میشود جایگزین موارد منفی گذشته کرد. در این راستا ان ال پی تکنیک های عملی و فوق العاده ای دارد که تغییر رفتار را سریعتر و راحت تر میکند. تاکید ان ال پی بر چهار حیطه اصلی است:  ارتباط موثر-هدفسازی-تیزحسی و انعطاف پذیری در زمینه ارتباط موثر تکنیک های کاربردی ارائه می دهد که بتوان با تاثیر بر ضمیرناخودآگاه مخاطب، موقعیتی برنده برنده را ایجاد کرد و به درک متقابل رسید. این تکنیک ها بر اهمیت زبان بدن در ارتباطات نیز تاکید می کنند.


هدفسازی:

بسیاری از ما آدمها رویاهایی را در سر داریم که گاهی فکر می کنیم دست یافتنی و گاهی بسیار دور از دسترس جلوه می کنند. با تکنیک های هدف سازی می آموزیم که چطور یک هدف را خلق  و به واقعیت تبدیل کنیم. در این مسیر قوانینی وجود دارند که افراد موفق سراسر جهان از آنها برای رسیدن به اهدافشان استفاده می کردند که این قوانین را در هدفسازی ان ال پی می آموزیم و همچنین تکنیک افزایش انگیزه برای هدف و تکینک فوق العاده تجسم خلاق هم در سرفصل درسی این دوره است.تیزحسی که ان ال پی با تکینک هایش در ما ایجاد می کند به معنای افزایش آگاهی و عامل بودن است.این که در هر لحظه بدانیم رفتارهایمان را خودمان انتخاب کردیم یا برنامه ریزی هایی از طرف محیط برای ماست. این تیزحسی باعث میشود تغییر این رفتارها و عادت های گذشته با تکنیک ها راحت تر انجام شود.


انعطاف پذیری در رفتار:

داشتن  چندین راه حل برای یک موقعیت که افزایش خلاقیت را هم در برمیگیرد.زمانی که اتفاقی برایمان می افتد چطور آن را از زوایای مختلف ببینیم و چندین راه حل برای حل مسائل داشته باشیم. که تکنیک های  ان.ال.پی برای ما این موقعیت را با افزایش خلاقیت فراهم می کنند.چیزی که ان ال پی را از سایر علوم متمایز میکند روشی است به نام مدلینگ یا الگوبرداری از افراد موفق جهان و شناسایی استراتژی آنها در موفقیت.
که تمامی تکنیک های ان ال پی در واقع استراتژی موفقیت افراد مطرح جهان هستند که این استراتژی ها با روان شناسی نوین تلفیق شده و پکیج کاملی از مباحث علمی و کاربردی را در اختیار افراد از هر طبقه اجتماعی، شغلی، تحصیلی، فرهنگی و ... قرار میدهد.
 بنا براین "ان ال پی " بر این باور است که سیستم عصبی، یعنی مجموعه اطلاعاتی که در هر لحظه و از طریق حواس پنجگانه وارد ذهن می شود و همچنین جملات و کلماتی که در طول روز از آنها استفاده میکنیم،  نقش بسزایی در برنامه ریزی و در نتیجه تولید رفتار در ما دارند. در هر ثانیه هزاران اطلاعات به همین شکل وارد ذهن( ضمیر ناخودآگاه) ما میشود و در آنجا مورد پردازش قرار میگیرد،
 به این شکل که اطلاعات مناسب با همدیگر ترکیب میشود و سپس یک سیستم ارزشها و باورها در ما ایجاد شده و رفتارهای مناسب و تایید کننـده این ارزشها و باورها تولید میگردد. بنابر این برای ایجاد هر تغییری لازم است تا ضمیر ناخـودآگاه از نو طـوری برنامه ریزی شود که رفتـارهای مـطلوب جـایگزین رفتارهای نامطلوب گردند و این کار با مجموعه تکنیکهای NLP  "به آسانی امکانپذیر میباشد.


✔️تکنیک حذف خاطرات بد
 ✔️تکنیک چشم خوانی
✔️شناخت شخصیتی
✔️شناخت نظام ترجیحی افراد
✔️بازیابی قدرت فردی
✔️تکنیک ترک عادتها
زمان:چهارشنبه ، پنج شنبه  7 و 8 تیر ماه 97
در دو سانس 16 الی 18 یا18 الی 20
مدرس : زهرا فرنود، مدرس باسابقه علوم رفتاری, روانشناس و حقوقدان

همایش سرا راهی به سوی موفقیت