کارآفرینی،مدیریت فردی و کسب وکار

 • کارآفرینی،مدیریت فردی و کسب وکار
 • مکان
  شیراز - دفتر مرکزی موسسه جوان

  سانس ها:
  1397/02/2616 تا 18
  1397/02/2618 تا 20
  1397/02/2716 تا 18
  1397/02/2718 تا 20
  1397/02/2816 تا 18
  1397/02/2818 تا 20

تعریف کارآفرینی چیست؟
کارآفرینی
کارآفرینی یا Entrepreneurship واژه ای نسبتاً قدیمی است که ریشه فرانسوی دارد.
کلمه کارآفرین حدود سیصد سال قدمت دارد و نخستین کسانی که واژه‌ی کارآفرین و مفهوم کارآفرینی را مورد توجه قرار دادند، اقتصاددان‌ها بودند.
کسانی مانند ریچارد کانتیلون و آدام اسمیت لغت کارآفرین را در قرن‌های هفدهم و هجدهم میلادی به کار برده‌اند.
تاریخچه کارآفرینی به یک قرن قبل بازمی‌گردد
با وجودی که حدود سیصد سال است که برخی افراد کارآفرین نامیده می‌شوند، اما کارآفرینی به شکلی که ما می‌فهمیم، تنها حدود یک قرن است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به عبارتی، اینکه کارآفرینی را یک علم بدانیم و اینکه عده‌ای در دانشگاه‌ها متخصص کارآفرینی باشند و یا اینکه کسانی بخواهند بین کارمندی و کارآفرینی یک راه را انتخاب کنند و این انتخاب، به عنوان یک سوال جدی در مسیر شغلی به رسمیت شناخته بشود، یک اتفاق نسبتاً جدید و متعلق به یک قرن اخیر است

کارآفرین کیست؟

با وجودی که کلمه کارآفرین و مفهوم کارآفرینی ساده و قابل درک به نظر می‌رسد، اما می‌توان گفت که تعریف دقیقی از کارآفرین و کارآفرینی که مورد اتفاق نظر همگان باشد وجود ندارد.

البته به نظر می‌رسد صفت‌های زیر، از جمله صفت‌هایی هستند که به کارآفرین‌ها نسبت داده می‌شوند:
 خلاقیت
 پیشرو بودن
 آینده نگاری (ساختن آینده)
 آینده نگری (پیش بینی آینده)
 جرات ریسک کردن
 ارزش آفرینی
 ایجاد اشتغال
 خلق ثروت

کارآفرینی را از کجا شروع کنیم؟

هرکسی که در زمینه‌ی ایجاد یک فرصت جدید تلاش کند، می‌تواند به نوعی کارآفرین باشد. برای مثال کسب‌ و کارهای کوچک، مغازه‌ها و فروشگاه‌های محلی نیز به نوعی کارآفرین محسوب می‌شوند. حتی کسب‌ و کارهایی هم که در خانه انجام می‌شوند، در زمره‌ی کارآفرینی قرار دارند. افرادی هستند که با توجه به مهارت‌های خود کاری در خانه‌ی خود شروع می‌کنند و ارزش‌هایی را به وجود می‌آورند. به این افراد کارآفرینان خانگی گفته می‌شود. امروزه با گسترش اینترنت کارآفرینان بیشتری را می‌توان در اینترنت پیدا کرد! آن‌ها با تأسیس یک فروشگاه اینترنتی یا وبلاگ به فکر خدمت به جامعه هستند و از طریق فعالیت‌های الکترونیکی و مجازی به کسب سود می‌پردازند. از معروف‌ترین و موفق‌ترین نمونه‌های کارآفرینان آنلاین می‌توان به سایت ‌‌ای ‌‌‌بی و آمازون اشاره کرد که در طول سال‌های اخیر درصد بالایی از بازارهای جهان را به خود اخصاص داده‌اند.

مزایای کارآفرینی چیست؟

هر شخصی هر کاری را که انجام می دهد به دنبال کسب منافع و خلق ارزشهاست. بنابراین اشخاصی که با رها کردن محدوده آسایش خود و تحمل ریسک ها و سختی های فراوان وارد دنیای کارآفرینی می شوند نیز به دنبال مزایای کارآفرینی هستند که در مشاغل دیگر نمی توان آنها را به دست آورد.

به قول کنفسیوس اگر به کاری که علاقه دارید مشغول باشید، هیچ روزی از زندگی را به کار کردن مشغول نیستید (بلکه تفریح میکنید).

در این مقاله مزایای کارآفرینی را به دو دسته مزایای درونی و مزایای بیرونی تقسیم کردم. منظور از مزایای درونی، مزیت های احساسی، روانی و شخصیتی است که شخص از کارآفرین بودن بدست می آورد. همچنین منظور از مزیت های بیرونی دستاوردهای فیزیکی، مالی و ملموس کاری برای کار آفرین است.

سمینار رایگان کارآفرینی،مدیریت فردی و کسب و کار با تدریس استاد محمد رضا صادقی در همایشسرای موسسه جوان با ظرفیت 150 نفر برگزار شد.این سمینار فوق العاده در تاریخ های 26 ،27 و 28 اردیبهشت ما در دو سانس 2 ساعته 4 الی 6 و 6 الی 8 برگزار شد.
مطالب بسیار جذابی در  رابطه با بحث کارآفرینی و چگونگی مسیر کاآفرین شدن در این سمینار مطرح شد که با استقبال زیادی در بین همشهریان شیرازی قرار گرفت .ظرفیت سالن پر بود و همه مردم در حال یادگیری مطالب کاربردی در مورد کارآفرین و کارآفرینی بودند و در پایان سمینار دوستان شرکت کننده سوالات خود را در این رابطه مطرح و استاد صادقی با بردباری به تک تک سوالات حضار پاسخ دادند.

کارآفرینی،مدیریت فردی و کسب وکارکارآفرینی،مدیریت فردی و کسب وکارکارآفرینی،مدیریت فردی و کسب وکارکارآفرینی،مدیریت فردی و کسب وکار
همایش سرا راهی به سوی موفقیت