شکست؛ چراغ مسیر مؤفقیت

  • شکست؛ چراغ مسیر مؤفقیت

شکست؛ چراغ مسیر مؤفقیت

شکست مثل بقیه ی موضوع های ناراحت کننده ی دیگر مانند غم، درد، ترس، ناراحتی، اضطراب و استرس یه مسئله کاملا طبیعی می باشد و خاص بعضی ها نیست. هرکسی در زندگی خود همانطور که غم و درد و استرس را تجربه می کند، شکست را هم در راه رسیدن به هدف خود تجربه می کند.

بودن خار در کنار گل بد نیست، موفقیت درست آنطرف دیوار شکست قرار دارد. شکست و اشتباه جزئی از مؤفقیت است و آنها راه بدست آوردن آگاهی و مهارت برای پیشرفت و رو به جلو حرکت کردن شما هستند.

نباید پس از یک بار دوبار شکست خوردن ناامید شد، این تازه شروع کار شماست، باید خوشحال باشید که شکست خوردید و به جای تسلیم شدن و ناامید شدن تجربه کسب کنید و بلافاصله راه دیگری را امتحان کنید.

شجاعت به خرج دهید، کسی که تندتند بدود، ممکن است زمین بخورد و آسیب جدی حتی ببیند، ولی کسی که ساکن است شاید هیچ آسیبی نبیند ولی به هیچ جایی هم نخواهد رسید. موفق ترین افراد دنیا در طول عمر خود شکست های بسیاری را تجربه کردند تا در نهایت به موفقیت رسیدند. در اینجا نگاه مختصری به افراد معروفی که شکست های بزرگی خورده بودند ولی در نهایت موفق و معروف شدند می اندازیم:

۱- آلبرت انیشتین

او تا چهارسالگی زبان باز نکرد و معلم هایش گفتند هیچوقت به جایی نمی رسد.

۲-مایکل جردن
او وقتی از تیم بسکتبال مدرسه اخراج شد به خانه رفت، خودش را در اتاقش زندانی کرد و گریست.

۳اپرا وینفری

او از شغلش که مجری خبری بود به جای ترفیع، تنزل رتبه گرفت و گفتند که به درد تلویزیون نمی خورد.

۴- والت دیزنی

او از روزنامه ای که در آن کار می کرد اخراج شد، به خاطر عدم خلاقیت و نداشتن ایده های ناب.

۵- لیونل مسی 

در یازده سالگی از تیم اخراج شد. او به دلیل اختلال هورمونی کمتر از همسالانش رشد کرده بود و کوچک مانده بود.

۶- استیو جابز

او در سی سالگی از شرکتی که خودش تأسیس کرده بود کنار گذاشته شد و افسردگی گرفت.

۷- توماس ادیسون

معلم به او گفت که خنگ است و چیزی یاد نمی گیرد ولی شاید بتواند به خاطر شخصیت دلپذیرش در کاری که نیاز به یادگیری ندارد موفق شود.

۸- هنری فورد 

او در اولین کسب و کاری که راه اندازی کرد شکست خورد و پس از آن نیز ۵ بار طعم ورشکستگی را چشید تا در نهایت برند Ford را خلق نمود.

۹- بیل گیتس

اولین شرکت بیل گیتس دستگاهی را ساخته بود که در اولین اقدام برای فروش محصولشان متوجه شدند که دستگاه کار نمیکند. در نهایت شرکت شکست سختی خورد و تمام زحمات گیتس به هدر رفت. او پس از آن مایکروسافت را راه اندازی کرد.

۱۰آبراهام لینکلن

نامزدش فوت کرد، خودش ورشکست شد و بحران عصبی را تجربه کرد و ۸ بار در انتخابات شکست خورد.

 


بروز رسانی: 25 فروردین 1398

همایش سرا راهی به سوی موفقیت